Start » Aktualności » Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Otwarty Mityng Lekkoatletyczny

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Otwarty Mityng Lekkoatletyczny

W dniu 12.09.2015r  na stadionie AZS w Łodzi odbył się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Otwarty Mityng Lekkoatletyczny.

W zawodach uczestniczyło 3 zawodników z UMLKS START Wieruszów dwoje młodzików i jeden junior młodszy.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Łódź

1.Trzeciak Kinga – 300 m / skok w dal

1. Kowaliński Patryk – 600m

Otwarty Mityng Lekkoatletyczny

1. Szczepaniak Mateusz – 200m / 400m

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zawodnicy walczyli o awans do Mistrzostw Polski Młodzików „Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego” który odbędzie się 29.09.2015r w Radomiu.

Awans do Mistrzostw Polski Młodzików uzyskiwało po dwóch pierwszych zawodników z każdej konkurencji biegowej i zwycięzcy w konkurencjach technicznych. Oraz zawodnicy którzy uzyskali minima określone przez PZLA.

Warunki startowe był dość trudne ,wiatr ( – 3 m/s) wiec nie można było liczyć na osiągnięcie dobrych rezultatów i wykonania minimum . Należało zatem walczyć o jak najlepsze miejsca.

Trzeciak Kinga w skoku w dal po zakwalifikowaniu się do finałowej ósemki w klasyfikacji końcowej uzyskała siódme miejsce wynikiem 4,57 m. Natomiast w Biegu na dystansie 300 m zajęła dziesiąte miejsce wynikiem 47,68 s

Patryk Kowaliński w finałowym biegu na dystansie 600m zajął siódme miejsce z wynikiem 1:35,30

W godzinach popołudniowych w trakcie Mityngu warunki atmosferyczne uległy lekkiej poprawie .

W Otwarty Mityng Lekkoatletycznym startował nasz junior młodszy Mateusz Szczepaniak

Mateusz na dystansie 200m metrów uzyskał czas 24.26 s (rekord życiowy PB) co dało mu czwarte miejsce, a w biegu na dystansie 400 uplasował się na szóstym miejscu z rekordem życiowym 54,37 s

Zawodnicy UMLKS START Wieruszów trenują w ramach programu „Lekka atletyka twoją szansą” współfinansowanego przez Gminę Wieruszów