Start » O klubie

O klubie

Władze Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego START z siedzibą w Wieruszowie

Zenon Wróbel – prezes
Jarosław Urbaniak – sekretarz
Artur Powolny – skarbnik

Komisja Rewizyjna

Karol Szczepaniak – przewodniczący
Mieczysław Kowaliński – członek
Izabela Kyżnik – członek

UCZNIOWSKI MIĘDZYSZKOLNY LUDOWY KLUB SPORTOWY START z siedzibą w Wieruszowie rozpoczął swą działalność w styczniu 2014 r. Klub ma na celu stworzenie młodzieży i dorosłym możliwości uprawianie sportu i rekreacji szczególnie w dziedzinie lekkiej atletyki zarówno tej kwalifikowanej w poszczególnych konkurencjach jak i w jej najprostszej formie, wspólnego biegania i chodzenia Nordic Walking.

Naszą inicjatywę kierujemy do osób wszystkich pokoleń. Do dzieci, młodzieży, dorosłych, oraz osób starszych.

Klub powstał z inicjatywy rodziców, dzieci uprawiających lekka atletykę i nauczyciela wychowania fizycznego Jarosława Urbaniaka. By umożliwić im formalny udział w różnego rodzaju zawodach sportowych. Do tej pory nasi zawodnicy aby uczestniczyć w zawodach sportowych, musieli reprezentować kluby sportowe z poza powiatu Wieruszowskiego.

Działalność sportową na terenie naszego miasta prowadzimy już od kilku lat. Braliśmy udział w wielu liczących się imprezach sportowych w kraju. Nasi wychowankowie i zawodnicy osiągali i osiągają liczące się wyniki sportowe na Mistrzostwach Polski, Halowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski LZS, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Polski Juniorów, Mistrzostwach Polski Młodzików i wielu zawodach niższej rangi. Obecnie już w ramach własnego klubu zamierzamy poszerzyć naszą działalność o bieganie rekreacyjne i zajęcia z Nordic Walking. Oprócz szkolenia sportowego zamierzamy też organizować różnego rodzaju imprezy sportowo-kulturalne i rekreacyjne. Oraz obozy i szkolenia z zakresu szeroko pojętej kultury fizycznej.

W przyszłości nie wykluczamy też poszerzenia działalności klubu o inne sekcje sportowe.

Jednak do prowadzenie takiej działalności potrzebne są znaczne fundusze, których samodzielne pokrycie przerasta nasze możliwości. Dlatego też zwracamy się przede wszystkim do samorządów, firm i przedsiębiorstw jak i do osób prywatnych z uprzejmą prośbą o wsparcie naszej działalności w postaci środków finansowych lub zakupu niezbędnego sprzętu sportowego.